W zakresie chirurgii stomatologicznej znajduje się szeroka gama zabiegów. Najpopularniejszym jest ekstrakcja zęba, czyli, w powszechnym znaczeniu – jego usunięcie. Ekstrakcji dokonuje się w przypadku zębów, których leczenie ze względu na ich stan już nie jest możliwe. Jednym z najczęstszych zabiegów jest także ekstrakcja zębów zatrzymanych (ósemek, tzw. zębów mądrości), złamanych oraz niewyrośniętych lub wyrośniętych nieprawidłowo. W niektórych przypadkach usuwa się zęby na potrzeby leczenia ortodontycznego lub protetycznego.Wśród pozostałych zabiegów chirurgii stomatologicznej znajduje się dłutowanie korzeni zębowych, hemisekcja (częściowe usunięcie zęba), radektomia (usunięcie jednego z korzeni zęba trzonowego) czy resekcja wierzchołków korzeni zębów. Te zabiegi mają na celu uratowanie zęba przed usunięciem. Ekstrakcja wykonywana jest w ostateczności, dlatego dentyści oraz chirurdzy często zachęcają pacjentów do korzystania z różnych opcji wyleczenia zębów.

Chirurgia stomatologiczna – czy zabiegi bolą?

Jedną z najczęstszych obaw przed wizytą u dentysty czy chirurga stomatologicznego jest ból oraz komplikacje. Narzędzia oraz techniki wykorzystywane w gabinecie dentystycznym Stoma Gabriela Koberska w Wolsztynie przyczyniają się do przeprowadzenia zabiegów z należytą starannością, ze zwróceniem uwagi na komfort pacjenta. Niemalże wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Co więcej, pacjent przygotowany jest do zabiegu, a także ma zapewnioną opiekę po wykonanej operacji.

Przed podjęciem działań związanych z chirurgią niezbędne jest przeprowadzenie specjalistycznej konsultacji.

Chirurgia dentystyczna jest bardzo szeroką dziedziną stomatologii, która nie ogranicza się wyłącznie do usuwania zębów. Głównym celem tej dziedziny jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania narządu żucia. Leczenie może być w całości zakończone na jednej wizycie bądź rozkładać się na kilka zabiegów. Nowoczesny sprzęt pozwala jednak na postawienie właściwej oraz szczegółowej diagnozy, dzięki czemu coraz więcej osób decyduje się na zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej.